SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ

Yaklaşım

Siber güvenliğin, hızla gelişen ve artarak devam eden günümüz teknoloji – internet çağının kaçınılmaz bir gerçek olduğu aşikârdır. Zira NATO, siber alanı çoktan kara – hava ve denizin yanısıra askeri bir alan olarak değerlendirmeye başladı bile. Yapılan bir araştırmaya göre, ülkemizde ise şu an 50.000 siber güvenlik uzmanına ihtiyaç var. Sizler de bu ihtiyacı doğru değerlendirerek kendinize ve kurumunuza güven ve değer katabilirsiniz.

Kişilere Özel Siber Güvenlik Eğitimi

Kişilere özel siber güvenlik eğitimi ile siz de uzmanlaşmak istediğiniz siber güvenlik alanını seçerek kariyerinize bu doğrultuda devam edebilirsiniz. Siber güvenlik uzmanlığı eğitiminin amacı, her geçen gün sayısı hızla artan siber tehdit ve saldırılara karşı kullanılan araçlara ve tekniklere hakim olarak siber güvenlikte proaktif yaklaşıma sahip olmaktır. Öte yandan unutulmamalıdır ki, kişisel siber güvenlik eğitimi sağlanmadan, kurumsal siber güvenlik söz konusu olamaz! Tüm sistemin son teknoloji ile güvenle donatılmış olması, sistemde herhangi bir zafiyeti olmadığı anlamına gelmez. Siber güvenlikte en zayıf halkanın, insan olduğunu üzüleyerek belirtiyoruz. Nasıl mı? Örneğin: içeriden birisinin farkında bile olmadan dışarıdaki art niyetli birisine kapıyı açması hatta aralamasının dahi yeterli olması gibi.

Destek Alın

Arayın, Bilgi ve Destek Alın

Telefonla bilgi almak için: 0 850 885 0392 ya da e-posta ile bilgi almak için: [email protected]

Kurumlara Özel Siber Güvenlik Eğitimi

Kurumlarda genellikle sisteme sızma testi (pentest) yaptırılır, en iyi donanımlar satın alınır, en güvenli SSL sertifikaları kiralanır lakin genellikle ve maalesef asıl önemli nokta es geçilir; insan! Günümüzdeki hack vakalarının birincil nedeni insan faktöründen kaynaklanır! Zarar gören sistemlerin birçoğu, sistem kullanıcılarının yaptığı hatalardan kaynaklanmaktadır, örneğin; zararı 5.000.000.000 doları bulan fidye yazılımlarının %94’ü e-posta üzerinden gerçekleştirilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda siber güvenlik farkındalığı gelişme gösterse de maalesef henüz yeterli seviyelere ulaşamamıştır. Örneğin; geçmişte insan faktöründen kaynaklanan hack vakaları %90’larda iken günümüzde, son araştırmalara göre %55 civarındadır. Ciddi bir azalma var ama öte yandan bakıldığında hala teknolojiden ziyade doğrudan insan faktörünün zarar oranı daha yüksek. Dolayısı ile siz de kurumunuzda tam anlamıyla bir güvenlik sağlayabilmek için en önemli faktörü, insan’ı unutmamalı ve onlar için siber güvenlik eğitimi almalısınız. Kurumlara özel siber güvenlik eğitimlerinde, işinize ve çalışma arkadaşlarınıza yönelik olarak öncül ihtiyaç belirlenir ve bu önem sırasına göre verilir eğitimler. Hatta sizin çalışma alanınızda demo uygulamalarla gerçekleştirilebilir. Çalışma arkadaşlarınız için aşağıda paylaşacağımız siber güvenlik eğitimleri arasından özellikle: sosyal mühendislik eğitimini, güvenlik farkındalığını, kullandığınız cihazlara ve yazılımlara özel güvenlik eğitimini değerlendirmenizi öneririz.

Siber Güvenlik Eğitimleri

  • Web Güvenliği ve Sızma Teknikleri Eğitimi
  • Ağ Güvenliği Eğitimi
  • Kablosuz Ağ Güvenliği Eğitimi
  • Zararlı Yazılım Analizi Eğitimi
  • Mobil Pentest – Sızma Testi Eğitimi
  • Sosyal Mühendislik Eğitimi
  • Siber İstihbarat ve Bilgi Toplama Eğitimi
  • Kriptografi Eğitimi
  • Blockchain Zinciri
  • Çocuklara Özel Kodlama Eğitimi

Destek Alın

Arayın, Bilgi ve Destek Alın

Telefonla bilgi almak için: 0 850 885 0392 ya da e-posta ile bilgi almak için: [email protected]